Thursday, December 24, 2009

გაკვეთილის გეგმა.

გაკვეთილის გეგმა
მადონა გობეჩია .თბილისი, 79-ე სკოლა.


გაკვეთილის გეგმა
1. გაკვეთილის თემა: ”Georgian Historical Monuments”
2. სწავლების საფეხური და კლასი: 1-ლი საბაზო, კლასი მე-7-ე
3. საგანი ინგლისური ენა და ლიტერატურა:
4. მოსწავლეთა რაოდენობა: 15
5. განსაკუთრებული მიდგომის საჭიროების მქონე მოსწავლეთა რაოდენობა და პრო-
ფილი: 0
6. გაკვეთილის სასწავლო მიზნები: ზეპირი და წერილობითი კომუნიკაცია ორ უცხო ენაზე ყოველდღიურ ყოფით სიტუაციებში.
ცოდნის დონის დამოუკიდებლად ამაღლება ამა თუ იმ მიმართულებით.
7. ეროვნული სასწავლო გეგმით მისაღწევი შედეგი/ ინდიკატორი: შედეგი:
უცხ.ს.1.9. მოსწავლე კითხულობს და იგებს სავარჯიშოს პირობას
უცხოს.1.13 მოსწავლე კითხულობს და იგებს მცირე ზომის თხრობით ტექსტს.
ინდიკატორები:
უცხ.ს.1.9.1.მოსწავლე ამოიცნობს და ასრულებს მითითებებს.
უცხო ს.1.13.3. ამოიცნობს მოქმედებებს, მოვლენებს:
უცხო.ს.1.13.4.მოსწავლე ამოიცნობს მოქმედებათა დროსა და ადგილს.

8. თანმიმდევრობა / აქტივობა და დრო მისალმება, მოთელვა, ასოციაციური რუკის შედგენა, უცხო სიტყვებზე ყურადღების გამახვილება, ჯგუფებად დაყოფა, მასალის მოძიება ისტ-ის გამოყენებით, გამოკითხვა.შეფასება.
1. ასოციაციური რუკის შედგენა.
2. ორმხრივი ჩანაწერის დღიურის შედგენა.
3. კითხვა-პასუხი.
4. ლექსიკაზე დაკვირვება.
5. ჯგუფებად დაყოფა და ინტერნეტში მასალის მოძიება.
6. პრეზენტაცია - პარალელების გავლება.
7. შეფასება .
8. საშინაო დავალება.



კითხვები:
1. Find out some information about Jvari Monastery location.
2. Find out some information about history and historical importance of Jvari Monastery.
3. Find out some information about religion importance of Jvari Monastery.
4. Find out some information about cultural importance of Jvari Monastery.

დრო:
დასწრების აღრიცხვა 1 წთ
ასოციაციური რუკა 2. წთ.
ინდივიდუალური მუშაობა 5 წთ.
ორმხრივი ჩანაწერების დღიური 6 წთ.
კითხვებზე პასუხი 10 წთ.
ინფორმაციის მოძიება 6 წთ.
პრეზენტაცია 10 წთ.
ვიდეო 2 წთ.
შეფასება 2წთ.
შთაბეჭდილებების ხე 1 წთ.






9. საკლასო მენეჯმენტი სახელმძღვანელო. პროექტორი, კომპიუტერი, სურათები, ცარცი. საძიებო სისტემა ( google), youtube.com, earth.google.com, wikipedia. org, power point.




შეფასების კრიტერიუმები ინდიკატორი ინდიკატორის შესაბამისი ქულა
აქტივობა აქტიურია პრეზენტაციაში :8-10
ნაკლებად აქტიურია პრეზენტაციაში:6-7

პასიურია პრეზენტაციაში 1-5
ჩართულობა: აქტიურადაა ჩართული ჯგუფურ მუშაობაში 8-10


ნაკლებადაა ჩართული ჯგუფურ მუშაობაში 6-7
არ მონაწილეობდა ჯგუფურ მუშაობაში 1-5

No comments:

Post a Comment